Změna odhalování neplatných prokliků

Od 29. listopadu 2010 se změní způsob, kterým Sklik odhaluje neplatné prokliky.

Ochrana inzerentů proti neplatným proklikům byla, je a vždy bude jedním z důležitých úkolů, kterým se v Skliku věnujeme, i přesto to byl vždy úkol zcela neviditelný pro inzerenty. V případě, že Sklik určil nějaký proklik za neplatný, tak se o této skutečnosti inzerent nijak nedozvěděl. A je zcela lhostejné zda se jednalo o proklik, který uživatel opakoval po určité době na tentýž inzerát, šlo o dvojklik na unikátní odkaz jednoho inzerátu nebo o proklik, který byl podivný z jiného důvodu.

Po delším zkoumání jsme se rozhodli způsob odhalování neplatných prokliků změnit. I Sklik totiž potřebuje informace o důvodech zneplatnění prokliku na tom kterém konkrétním webu nebo u vyhledávané fráze a další informace.

Nový způsob odhalování neplatných prokliků bude pracovat v různých časových intervalech. Jednou z důležitých změn je skutečnost, že některé očistné mechanismy bude Sklik provádět nejen několikrát denně, ale i za uzavřených 24 hodin, vždy po půlnoci za předchozí den. Nově bude v Skliku běžnou praxí, že dojde k zneplatnění některých prokliků, které byly již započteny do statistik a byl za ně stržen kredit z Peněženky. Tato denní inventura samozřejmě zneplatněné prokliky zpětně odečte ze statistik a vrátí příslušnou částku do Peněženky. V Peněžence bude každý den možné ověřit, že se tak stalo a jaká částka byla do Peněženky vrácena.

Z výše uvedeného vyplývá, že v Skliku bude možné zjistit přesnou útratu za předchozí den až cca dvě hodiny po půlnoci. (Automaticky denně generované statistické reporty budou již obsahovat finální denní statistiky.)

Všechny uvedené změny se nijak nedotknou průměrného počtu prokliků jednotlivých inzerentů ani Skliku jako celku. Nový způsob odhalování neplatných prokliků již testujeme v provozním prostředí déle než dva měsíce a výsledky v počtu odhalených prokliků jsou srovnatelné se současným způsobem detekce neplatných prokliků. K uvedeným změnám nás vede především odpovědnost za kvalitu návštěvnosti, kterou Sklik přivádí na stránky inzerentů, a rozšiřitelnost odhalování neplatných prokliků v budoucnu. Nový způsob odhalování neplatných prokliků jednoznačně směřuje ke zprůhlednění celého procesu.

V případě jakýchkoliv dotazů se prosím obracejte na sklik@firma.seznam.cz
Jiří Chomát a celý tým Sklik.cz

Komentáře

 1. Zdeno

  Dobrý den, takže pokud mam nastaven denní limit, tak se mi inzerát kvůli neplatným proklikem přestane zobrazovat spíše i když dvě hodiny po půlnoci zjistím že vlastně vyčerpán nebyl? tedy bych jsem ho měl nejspíš zvýšit?:)

 2. Martin S

  Dobrý den Zdeno, čerpání rozpočtu kampaně řešíme pomocí optimalizace denního rozpočtu, kdy se snažíme zobrazování rozkládat v průběhu dne tak, aby k vyčerpaní pokud možno nedošlo vůbec. S tím, že tímhle může nový způsob vyhodnocování clickfraudu pohnout, jsme počítali a optimalizaci jsme upravili. Přesto k popisovanému jevu dojít může, hlavně u kampaní, kde dochází k vyčerpání rozpočtu již nyní. Většiny inzerentů se to nijak nedotkne, jsme ale samozřejmě připraveni řešit všechny možné situace.

 3. Petr Řípa

  Jakou mám jistotu, jako publisher, že mi neodfiltrujete i právoplatné prokliky? Druhý dotaz, nějak se mi zaseklo generování faktur za minulý měsíc v partnerském rozhraní skliku.

 4. Martin S

  Petře, jistotu budete mít úplně stejnou. Jako provozovatel si vyhrazujeme právo rozhodovat o platnosti prokliků, nemusíte se ale bát, i když jde o nový způsob, průměrné počty prokliků, ceny za proklik a podobně se změní jen velmi nepatrně, jak psal Jirka v článku. Partneři si změn v podstatě ani nevšimnou, nicméně pro inzerenty se jedná o významný krok směrem k větší průhlednosti systému. A jako odpověď na druhý dotaz. U některých partnerů skutečně zmizel odkaz na stažení dokladu, nicméně všechny tyto doklady už jsou proplaceny a odkazy se objeví v nejbližší době na svém místě, fyzicky doklady pořád existují.

 5. Roman T

  Dobry den, no snad to bude fungovat, protoze ja osobne se citim proklikavan.
  Je popravde divny aby denni rozpocet byl vycerpan do 1 -2 hodin. Budu drzet palce at to prospeje k pruhlednosti prokliku. R

 6. Jirka Ch

  Romane T, pošlete nám prosím více informací na náš email.Na každé podezření se rádi podíváme zblízka.

Komentáře nejsou povoleny.